Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane i kanë bombarduar caqet në veri të Irakut, në operacionin kundër kryengritësve në afërsi të kufirit me Sirinë.
Associated Press i citon zyrtarët e ushtrisë amerikane të kenë thënë se trupat kanë kapur rreth 100 luftëtarë të huaj.
Rreth 1.000 ushtarë amerikanë dhe trupa irakiene marrin pjesë në operacionin, i cili synon t'i çrrënjosë kryengritësit dhe luftëtarët e huaj nga rrethina e qyteteve Karabila dhe Qaim.
XS
SM
MD
LG