Ndërlidhjet

TEHERAN


Zgjedhjet presidenciale në Iran do të vendosen në rrethin e dytë të premten, meqë dje asnjëri nga 7 kandidatët nuk fitoi 50 % të votave të nevojshme për fitore.
Ministria e Brendshme tha se prin ish presidenti Hashemi Akbar Rafsanxhani, kurse pas tij radhiten kryebashkiaku i Teheranit Mahmoud Ahmadinejad, dhe kleriku reformator Mehdi Karoubi.
XS
SM
MD
LG