Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat amerikane dhe irakiane sot e ndërmorën ofenzivën e dytë masive në Irakun perëndimor.
Ushtria amerikane tha se rreth 1.000 ushtarë të Shteteve të Bashkuara dhe të Irakut po marrin pjesë në "Operacionin Thika" në veri të Ramadit.
Ndërkohë, ushtria njoftoi se rreth 50 kryengritës janë vrarë dhe rreth 100 luftëtarë të huaj janë kapur në "Operacionin Shtiza", që u zhvillua në Irakun verior, afër kufirit me Sirinë.
XS
SM
MD
LG