Ndërlidhjet

ANKARA


Trupat turke kanë vrarë dje dhe sot rreth 17 militantë të majtë gjatë përleshjeve në Turqinë juglindore.
Militantët besohet se i përkasin Partisë Komuniste Maoiste, e cila është e ndaluar, por është aktive në provincën Tunceli, 800 km në lindje të Ankarasë.
Po sot, ushtria turke ka vrarë dy militantë të Partisë Punëtore të Kurdistanit në provincën lindore Van.
XS
SM
MD
LG