Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tre persona janë vrarë dhe mbi 13 të tjerë janë plagosur si pasojë e një atentati vetvrasës paraditen e sotme në Tikrit. Në Bagdad persona të armatosur kanë vrarë dy policë irakianë.
Burimet ushtarake amerikane kanë bërë të ditur se 50 militantë janë vrarë në përleshje me forcat amerikane dhe ato irakiane në afërsi të kufirit mes Irakut dhe Sirisë.
XS
SM
MD
LG