Ndërlidhjet

BEJRUT


Në Liban sot po zhvillohet raundi i katërt i zgjedhjeve të përgjithshme, për të plotësuar edhe 28 vendet e mbetura në parlamentin vendas.
Aleanca kryesore anti-siriane, e drejtuar nga djali i ish-kryeministrit të vrarë më 14 shkurt të këtij viti, duhet të fitojë dhe 21 vende për të pasur shumicën në parlamentin e ardhshëm.
Këto zgjedhje janë të parat në 30-vitet e fundit, që po zhvillohen pa praninë e trupave siriane në Liban.
XS
SM
MD
LG