Ndërlidhjet

ZAGREB


Policia kroate po i heton informacionet se nënkryetari i Partisë Radikale serbe, dhe njëherit anëtar i parlamentit, Tomisllav Nikoliq, është i përfshirë në vrasjen e 50 të moshuarve kroatë në Antin, në dhjetor të vitit 1991.
Vetë Nikoliqi ka pranuar se ka qenë në atë kohë në Antin, por ka thënë se nuk ishte i përfshirë në vrasje.
Akuzat janë bërë publike nga aktivistja e të drejtave të njeriut, Natasha Kandiq.
XS
SM
MD
LG