Ndërlidhjet

TOKIO


Një tërmet me fuqi prej 5.6 shkallësh të Rihterit është regjistruar sot në afërsi të Tokios, por nuk është raportuar për të vdekur dhe dëme eventuale.
Agjencia Meteorologjike e Japonisë tha se tërmeti, me një thellësi prej 50 kilometrash, ka goditur në prefekturën e Chibas, në lindje të Tokios, por nuk ka rrezik për valë të tsunamit.
XS
SM
MD
LG