Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtria izraelite tha se një palestinez i armatosur ka vrarë një qytetar izraelit dhe ka plagosur një tjetër afër vendbanimit hebrej Hermesh në Bregun Perëndimor.
Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, i cili ndodhi një ditë para se kryeministri Ariel Sharon dhe presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas, të diskutojnë koordinimin e planeve për tërheqjen e planifikuar të Izraelit nga Rripi i Gazës nga mesi i gushtit.
XS
SM
MD
LG