Ndërlidhjet

TRIPOLI


Aleanca kryesore anti-siriane në Liban duket se prin në rrethin e katërt dhe të fundit të zgjedhjeve të përgjithshme, dhe ka gjasa ta marrë kontrollin në parlament.
Rezultatet jozyrtare tregojnë se aleanca e prirë nga Saad al-Hariri, djali i ish kryeministrit të vrarë Rafik al-Hariri, mund t'i ketë fituar të gjitha 28 ulëset në zgjedhjet e djeshme në Libanin verior.
XS
SM
MD
LG