Ndërlidhjet

BAGDAD


Autoritetet irakiane thanë se të paktën 20 rekrutë të policisë janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur sot, nga shpërthimi i një sulmuesi vetëvrasës në qytetin kurdë Arbil.
Po sot, ushtria amerikane tha se të paktën 5 policë irakianë janë vrarë dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur, në sulmin e kryengritësve kundër një stacioni të policisë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG