Ndërlidhjet

LONDËR


Ish-presidenti Bill Clinton thotë se Shtetet e Bashkuara duhet ose "ta mbyllin ose ta pastrojnë" burgun e Guantanamos.
Në një intervistë për "Financial Times" të botuar sot, Clinton ka thënë se keqtrajtimi i të burgosurve atje do t'i rrezikojë ushtarët e koalicionit në Irak dhe Afganistan.
Ai u bashkua me thirrjet e ish-presidentit Jimmy Carter dhe senatorit Joseph Biden për mbylljen e burgut ose rishikimin e politikave në të.
XS
SM
MD
LG