Ndërlidhjet

SEUL


Gjatë një takimi sot në Seul, udhëheqësit e Japonisë dhe Koresë së Jugut, nuk arritën të pajtohen rreth rrugëve të reja për përmirësimin e marrëdhënieve, të dëmtuara nga mosmarrëveshjet historike dhe territoriale.
Presidenti jugkorean, Roh Moo-hyun, tha se kishte pasur "diskutime të ndershme dhe të sinqerta" me kryeministrin japonez, Junichiro Koizumi.
Ndërkaq, Koizumi tha se Tokio do t'i marrë seriozisht ndjenjat e popullit korean rreth të kaluarës.
XS
SM
MD
LG