Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BEJRUT


Ambasadori amerikan, Jeffry Feltman i ka përshëndetur zgjedhjet parlamentare, duke i cilësuar si një hap të madh drejt ndryshimeve.
Ai tha se Uashingtoni beson që qeveria e re libaneze do të jetë e vendosur për reforma të vërteta politike, ekonomike dhe institucionale.
Opozita anti-siriane, sipas rezultateve jozyrtare, ka fituar kontrollin në Parlament, në zgjedhjet e para që u mbajtën pa praninë e trupave siriane, në 3 dekadat e fundit.
XS
SM
MD
LG