Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij meksikan, Vicente Fox, biseduan sot mbi planet e Rusisë për furnizimin e Meksikës me gaz natyror.
"Kam kënaqësinë të theksoj se gazi ynë natyror, nga ishulli Sakhalin do të dërgohet në bregdetin meksikan, dhe një pjesë e tij do të mbetet në vendin tuaj. Ne kemi edhe plane tjera bashkëpunimi, përfshirë fushën e makinerisë", i tha Putin presidentit të Meksikës, Vincente Fox.
XS
SM
MD
LG