Ndërlidhjet

MITROVICË


Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së për të drejtat e refugjatëve, Walter Kalin, u ka bërë sot thirrje serbëve që të inkuadrohen në institucionet e Kosovës, tha lideri i Listës serbe për Kosovën, Oliver Ivanoviq.
Ai theksoi se zoti Kalin i ka thënë gjatë takimit, se inkuadrimi duhet të ndodhë sepse kjo është "mënyra e vetme për t'ju ndihmuar bashkëkombasve dhe për të ndikuar në vetëdijen e atyre që mendojnë të kthehen në Kosovë".
XS
SM
MD
LG