Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, e mbështeti sot hyrjen e Vjetnamit në Organizatën Botërore të Tregtisë, gjatë një vizite të kryeministrit vjetnamez, Phan Van Khai, në Shtëpinë e Bardhë.
Të dy udhëheqësit u zotuan për thellimin e bashkëpunimit në të ardhmen.
Presidenti Bush tha se në vitin 2006 do ta vizitojë Vjetnamin, dhe do të marrë pjesë në takimin e Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik të Azi-Paqësorit, që organizohet nga Vjetnami.
XS
SM
MD
LG