Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka shfaqur shpresën se Senati do ta votojë së shpejti emërimin e John Boltonit në postin e ambasadorit amerikan në OKB.
Deklarata u bë një ditë pas bllokimit të dytë të kandidaturës së tij nga ana e demokratëve.
Disa politikanë amerikanë dhe evropianë e kanë kritikuar emërimin, duke thënë se Boltoni nuk do të jetë diplomat i mirë në Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG