Ndërlidhjet

JERUSALEM


Në jug të Izraelit, një tren është përplasur me një kamion, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 5 njerëzve dhe lëndimin e rreth 100 të tjerëve. Këto shifra janë dhënë nga ekipet e shpëtimit dhe dëshmitarët, derisa ende nuk ka konfirmime zyrtare. Ambulanca dhe helikopterë po ndihmojnë të aksidentuarit.
XS
SM
MD
LG