Ndërlidhjet

BEJRUT


Nga shpërthimi i një bombe është vrarë ish-kreu i Partisë Komuniste, George Hawi, kundërshtar i njohur i prezencës siriane në Liban.
Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, e paralajmëroi Sirinë që t'u japë fund aktiviteteve destabilizuese në Liban, të cilat, siç tha ajo, së paku në mënyrë indirekte, kanë kontribuar në vrasjen e fundit.
Siria ndërkaq, e ka dënuar vrasjen, duke thënë se është "e prekur" nga fakti se figurat libaneze janë në shënjestër të sulmeve dhe vrasjeve.
XS
SM
MD
LG