Ndërlidhjet

HAGË


Kryetari i Tribunalit të Hagës, Teodor Meron, do të marrë pjesë në dhjetëvjetorin e masakrës së Srebrenicës që do të mbahet më 11 korrik në qytezën Potoçar, ka njoftuar sot Gjykata në Hagë.
"Me pjesëmarrjen në ceremoni, kryetari Meron dëshiron ta demonstrojë qartë solidaritetin e Gjykatës me viktimat dhe të tregojë se bashkëndjejmë me ata që kanë humbur të afërmit në këtë gjenocid", thuhet në komunikatën e Tribunalit.
XS
SM
MD
LG