Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se forcat e koalicionit dhe trupat afgane, dje kanë vrarë të paktën 40 militantë të dyshuar në betejën 11-orëshe në Afganistanin jugor.
Njoftohet se një polic afgan është vrarë, kurse dy policë tjerë dhe 5 ushtarë amerikanë janë plagosur në përleshjet në Daychopan, në provincën Zabul.
XS
SM
MD
LG