Ndërlidhjet

JERUSALEM


Autoriteti Palestinez është shprehur i dëshpëruar pas takimit të presidentit Mahmoud Abbas dhe kryeministrit palestinez Ariel Sharon.
Kryeministri Ahmed Qorei tha se takimi ishte i vështirë dhe nuk rezultoi me atë që pritej.
Sharon tha se ai dhe Abbas janë dakorduar të koordinojnë tërheqjen e Izraelit nga Gaza, dhe e përsëriti qëndrimin e tij se nuk mund të bëhet progres drejt paqes, përderisa Autoriteti Palestinez i prirë nga Abbas, nuk i lufton militantët.
XS
SM
MD
LG