Ndërlidhjet

SAKHALIN


33 zjarre i kanë kapluar rreth 1.300 hektarë me pyje në Lindjen e Largët të Rusisë.
Agjencia ITAR-TASS njoftoi se zjarri më i madh e ka përfshirë tajgën në rajonin e Sahalinit jugor.
Ministria e Emergjencës tha se për shuarjen e zjarrit janë angazhuar rreth 300 zjarrfikës, 17 aeroplanë dhe dhjetra automjete tjera.
XS
SM
MD
LG