Ndërlidhjet

BRUKSEL


Aktorja franceze Brigitte Bardot i ka bërë thirrje Bashkimit Evropian të ndërmerr aksion ligjor kundër Francës për lejimin e vrasjes së 6 ujqve.
Bardot, ylli i kinemave në vitet e 50-ta dhe 60-ta, i ka shkruar Komisionerit për Mjedisin Stavros Dimas se Franca i ka shkelur rregullat e Bashkimit Evropian për mbrojtjen e kafshëve.
XS
SM
MD
LG