Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 18 veta janë vrarë dhe 50 janë plagosur nga shpërthimet e tri automjeve bombë, sonte në Bagdad.
Policia tha se shpërthimet kanë ndodhur në distancë nga 1 kilometër prej njëri-tjetrit.
Ndërkohë, në qendër të qytetit ka ndodhur edhe një shpërthim, por ende nuk ka njoftime për dëmet e shkaktuara.
Një zyrtar i ministrisë së Brendshme tha se numri i viktimave mund të rritet.
XS
SM
MD
LG