Ndërlidhjet

LONDËR


Ministrat e tetë vendeve më të industrializuara të botës po takohen në Londër, në prag të takimit të udhëheqësve të G8, që do të zhvillohet muajin e ardhshëm në Edinburg të Skocisë.
Konflikti izraelito-palestinez, Siria, Koreja e Veriut, Afganistani dhe Kosova do jenë në mesin e temave të diskutimit.
XS
SM
MD
LG