Ndërlidhjet

LONDËR


Ndërmjetësuesit e proçesit të paqes në Lindjen e Mesme kanë kërkuar nga Izraeli që të lejojë lëvizjen e lirshme të palestinezëve në territoret e pushtuara.
Katërshja diplomatike e përbërë nga Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian, Rusia dhe Kombet e Bashkuara kanë kërkuar nga të dyja palët që të shtojnë kontaktet.
XS
SM
MD
LG