Ndërlidhjet

GJENEVË


Vëzhguesit e Kombeve të Bashkuara për gjendjen e të drejtave të njeriut kanë akuzuar Shtetet e Bashkuara që nuk i kanë dhënë përgjigjje kërkesës së tyre, të bërë një vit më parë, për të vizituar burgun në Guantanamo dhe ato të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan dhe Irak.
Kërkesa e grupit prej katër vëzhguesish erdhi pas akuzave për tortura dhe keqtrajtim të të burgosurve në këto burgje.
XS
SM
MD
LG