Ndërlidhjet

SEUL


Ka përfunduar pa asnjë marrëveshje një takim i nivelit të lartë mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut lidhur me fillimin e mundshëm të bisedimeve për armët bërthamore të Penjanit.
Penjani është tërhequr nga bisedimet gjashtëpalëshe dhe më pas ka deklaruar se ka armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG