Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre sulme me autobombë kanë përfshirë qendrën e Bagdadit duke shkaktuar së paku 17 të vdekur dhe mbi 69 të tjerë të plagosur.
Makinat ishin të mbushura me lëndë shpërthyese dhe vetëm njëra prej tyre kishte sulmues vetvrasës.
Në të tjera incidente tre ushtarë amerikanë janë vrarë gjatë shkëmbim zjarrit në qytetin Ramadi.
XS
SM
MD
LG