Ndërlidhjet

KABUL


Talibanët kanë vrarë një nga kandidatët për zgjedhjet parlamentare të shtatorit dhe dy nga truprojat e tij, kanë bërë të ditur zyrtarët afganë. Të njëjtat burime kanë theksuar se forcat amerikane në bashkëpunim me ato vendase kanë lokalizuar vendndodhjen e disa drejtuesve të lartë talibanë në jugperëndim të vendit.
Gjatë kësaj jave forcat e koalicionit kanë vrarë rreth 100 militantë talibanë.
XS
SM
MD
LG