Ndërlidhjet

PEKIN


Nga përmbytjet dhe rrëshqitja e dheut në Kinë kanë vdekur 536 njerëz dhe janë shkaktuar dëme në vlerë prej 2.5 miliardë dollarë, ka njoftuar sot agjencia e lajmeve "Xinhua".
Ajo bën të ditur se ditët e fundit, në Kinën jugore janë mbytur 97 njerëz, 41 konsiderohen të zhdukur, derisa nga 6 rajone, janë evakwar rreth 1.4 milionë njerëz.
XS
SM
MD
LG