Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato afgane shpallën përfundimin e operacionit masiv kundër talibanëve, në jugperëndim të Afganistanit.
Zyrtarët e Mbrojtjes afgane thanë se të paktën 109 luftëtarë talibanë janë vrarë gjatë luftimeve. Mirëpo, zëdhënësi i talibanëve, Mullah Abdul Latif Hakimi, ka konfirmuar vetëm 9 të vdekur, duke thënë se shifrat e qeverisë janë të pavërteta.
XS
SM
MD
LG