Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një izraelit është vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në Bregun Perëndimor, si pasojë e sulmit nga një grup palestinezësh të armatosur.
Udhëheqësi palestinez Mahmud Abbas, ka urdhëruar krijimin e një force të posaçme të sigurisë që do të kontrollojë gjendjen në Rripin e Gazës pas tërheqjes së forcave izraelite gjatë kësaj vere.
XS
SM
MD
LG