Ndërlidhjet

SHTUTGART


Zyrtarët gjermanë të sigurisë kanë rënë dakord gjatë një takimi të sotëm se strehimkërkuesit nga Kosova, Afganistani dhe Iraku duhet të kthehen në vendet e origjinës, pavarësisht kundërshtimeve nga grupet në mbrojtje të refugjatëve.
Ministrat e landeve të Gjermanisë nën drejtimin e Ministrit të Brendshëm federal, Otto Schily mendojnë se gjendja në këto vende është e qëndrueshme dhe lejon kthimin.
XS
SM
MD
LG