Ndërlidhjet

MOSUL


Një shpërthim i fuqishëm ka goditur ndërtesën qendrore të Policisë në qytetin verior Mosul, duke vrarë të paktën 5 veta dhe plagosur tetë të tjerë.
Zyrtarë të spitalit thonë se numri i të vdekurve mund të rritet.
Ndërkaq, në Bagdad, një zyrtar i lartë i Policisë është vrarë, derisa po shkonte në punë.
XS
SM
MD
LG