Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

MOSUL


Një shpërthim i fuqishëm ka goditur sot ndërtesën qendrore të Policisë në qytetin verior Mosul, duke lënë të paktën 5 të vrarë dhe tetë të plagosur.
Zyrtarë të spitalit thanë se numri i viktimave mund të jetë më i madh.
Kurse në Bagdad, po sot është vrarë koloneli Riyad Abdelkarim, udhëheqës i lartë i Policisë.
"Vetura ishte në Eiphia Kia. Nje peron i hollë i cili qëndronte jashtë, menjëherë ka hapur zjarr ndaj tij. Pastaj vetura është larguar me shpejtësi", shpjegoi Sabah Ismael, një fqinj i Abdelkarimit.
XS
SM
MD
LG