Ndërlidhjet

SAN FRANCISKO


Titullarë nga e gjithë bota janë mbledhur në San Francisko për të shënuar 60 vjetorin e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.
Pjesëmarrësit do të diskutojnë edhe për rritjen e rolit të organizatës botërore.
Sekretari i Përgjithshëm, Kofi Annan, ka thënë në mesazhin e tij për këtë përvjetor, se në historinë e OKB-së, vendimet e guximshme kurrë nuk kanë qenë më të domosdoshme dhe më të mundshme.
XS
SM
MD
LG