Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Një zyrtar i administratës çeçene pro-moskovite tha se 4 ushtarë rusë janë vrarë gjatë 24 orëve të fundit.
Zyrtari, i cili kërkoi të mbetet anonim, i tha agjencisë AFP se dy ushtarë janë vrarë dhe 7 janë plagosur gjatë 11 sulmeve të ndara të seperatistëve.
Një ushtar tjetër është vrarë dhe dy janë plagosur, gjatë luftimeve në rajonin Shatoi, kurse në Grozni, është vrarë një ekspert i deminimit.
XS
SM
MD
LG