Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld, ka konfirmuar për mediat amerikane se zyrtarët e Pentagonit kanë marrë pjesë në kontaktet që janë vënë me kryengritësit në Irak. Këto informacione ishin botuar së pari në shtypin britanik. Rumsfeld pohoi se komunikime të ngjashme ka pasur dhe në Afganistan.
Një nga grupet e lidhura me Al-Kaidën që vepron në Irak ka hedhur poshtë kontakte të tilla.
XS
SM
MD
LG