Ndërlidhjet

KABUL


Forcat afgane të mbështetura nga trupat amerikane kanë vrarë 178 talibanë dhe kanë arrestuar rreth 80 të tjerë në rajonin e Kandaharit.
Drejtuesit talibanë në këtë provincë kanë hedhur poshë si të pavërteta deklaratat e Qeverisë.
Të njëjtat burime kanë deklaruar se gjatë fundjavës nga shpërthimi i një automjeti humbën jetën pesë civilë afganë dhe dy ushtarë gjermanë në veri të vendit.
XS
SM
MD
LG