Ndërlidhjet

STAMBOLL


Turqia nuk do të pranojë kushte të reja për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, deklaroi kryeminsitri turk Erdogan. Brukseli ka vendosur hapjen e bisedimeve me Turqinë për në 3 tetor, por kundërshtimi i kushtetutës evropiane në Francë dhe Hollandë ka vënë në pikëpyetje zgjerimin dhe veçanërisht hyrjen e Turqisë në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG