Ndërlidhjet

LAHORE


Së paku 129 njerëz kanë vdekur si pasojë e valës së të nxehtit në Pakistan.
Goditjet nga dielli, dehidratimi dhe helmimet me ushqime janë ndër shkaqet kryesore të vdekjeve, kur temperaturat i kalojnë 50 gradë celcius.
XS
SM
MD
LG