Ndërlidhjet

KATMANDU


Guerrilat komuniste në Nepal kanë sulmuar një autokolonë me trupat qeveritare dhe kanë vrarë 12 prej tyre. Prej vitesh në Nepal ekziston konflikt mes trupave të monarkisë dhe guerrileve që kërkojnë vendosjen e një sistemi komunist.
XS
SM
MD
LG