Ndërlidhjet

EDINBURG


Në Universitetin e Edinburgut në Skoci shkrimtari shqiptar Ismail Kadare, do marrë çmimin Booker për aktivitetin e tij letrar. Çmimi ndahet për autorë të gjallë, vepra e të cilëve është përkthyer gjerësisht në anglisht dhe është vlerësuar nga publiku anglishtfolës. Vlera e çmimit është 110 mijë dollarë amerikane.
XS
SM
MD
LG