Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Një helikopter Apaç i ushtrisë amerikane me dy anëtarë ekuipazhi në bord, është rrëzuar, në veriperëndim të bazës ajrore Taji, ka bërë të ditur Ushtria.
Ende nuk është raportuar për ndonjë të vdekur dhe për shkaqet e rrëzimit.
Ndërkaq në Bagdad, nga shpërthimi i një bombe skaj rrugës, janë vrarë dy civilë irakianë.
Çështjet e sigurisë dhe rindërtimi, pritet të jenë në fokus të takimit të kryeministrit irakian, Ibrahim al-Jaafari me kryeministrin britanik Tony Blair, sot pasdite në Londër.
XS
SM
MD
LG