Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

UASHINGTON


Kancelari gjerman, Gerhard Schroder, ka mbërritur në Uashington për bisedime me presidentin George Bush.
Irani dhe programet bërthamore të tij janë ndër temat kyçe të diskutimit, sidomos pas fitores së konservatorit Ahmadinejad në zgjedhjet presidenciale të së premtes në Iran.
Schroeder tha se Iranit nuk mund t'i ndalohet përdorimi i energjisë bërthamore për qëllime civile, por ka shtuar se Teherani duhet të japë të gjitha garancitë e nevojshme që nuk do të prodhojë armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG