Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ministrat e Jashtëm të Francës, Gjermanisë, Britanisë dhe Polonisë, janë takuar sot në Varshavë për të diskutuar mbi të ardhmen e Bashkimit Evropian.
Ministri i Jashtëm gjerman, Joschka Fischer, tha se BE-ja duhet t'i respektojë zotimet për zgjerim të mëtejshëm.
Kurse, ministri i Jashtëm francez, Nicolas Sarkozy, tha se BE-ja duhet ta kufizojë zgjerimin e saj me Rumaninë dhe Bullgarinë, pas refuzimit të kushtetutës në Francë dhe Holandë.
XS
SM
MD
LG