Ndërlidhjet

GAZË


Kolonët hebrej të krahut të djathtë kanë ndërtuar kasolle të përkohshme në Gaza, një ditë pas shkatërrimit të shtëpive të tyre nga ushtria izraelite.
Zëvendëskryeministri izraelit, Shimon Peres, ka thënë sot se kolonët nuk kanë të ardhme në Gaza.
"Kolonët nuk kanë të ardhme në Gaza dhe çfarëdo që të ndodhë tani, është kaluese, sepse ata do të nxirren jashtë në bazë të rezolutës së Parlamentit dhe vendimit të qeverisë. E dimë se do të kemi probleme, por nuk do të ndalemi dhe asgjë nuk do të ndryshojë në këtë proces", tha Peres.
XS
SM
MD
LG